Ukončení sezóny 2013-2014 v lomu Rumchalpa

Teploty: voda 11°C, vzduch 15°C
Lokace: Nová Paka, Lom Rumchalpa

V sobotu 5.4.2014 jsme ukončili sezónu v lomu Rumchalpa u Nové Paky. Voda měla 11°C, vzduch byl o něco teplejší 15°C. Ráno sice celkem vydatně pršelo, ale během dopoledne se vyjasnilo a při plavání nám skoro svítilo sluníčko.

Společné foto Metujských tygrů na Rumchalpě

Závodu se zúčastnilo 6 našich plavců. Andrea Matyášová si doplavala pro krásné 4. místo na trati 750 m, stejně jako Jana Radoňová (11. místo) a Klárka Šnoplová (17. místo). Trať 500 m zdolala Dáša Horniaková, která si při tom stihla i popovídat, Pavel Schirlo si vybojoval 1. místo, Pavel Hašek (6. místo) a Jaroslava Litošová, která plavala mimo soutěž, ale příští rok snad poplave za nás. Martin Ullwer, který sice neplave za náš oddíl, ale úzce s námi spolupracuje, si vysloužil skvělé 2. místo na trati 500 m.

Ale přijeli s námi i neplavci, kteří se k nám snad co nejdříve připojí. Láďa Kubec, Andreina podpora a vynikající fotograf (jeho fotky vždy doplňují naše články). Jaroslav Šnopl, který jako řidič plavání vynechal. A v neposlední řadě Pavel Schirlo mladší, jenž ze zdravotních důvodů neplaval, ale přijel s námi zakončit sezónu.

Po plavání jsme si vychutnali báječný gulášek. Když skončily závody, přišla řada na vyhlášení pořadí na nejdelší trati a rekapitulaci celé sezóny. V pořadí oddílů jsme skončili sedmí-mezi Zábřehem a Hradcem Králové. Andrea Matyášová byla oceněna jako nováček (titul získá plavec, který je v sezóně nový a dosáhl nejvyššího počtu bodů). Pavel mladší se umístil na krásném třetím místě v dorostenecké kategorii.