Naše akce

Na Špince přes Špinku (červen)

Každý rok začátkem června pořádáme soutěž v dálkovém plavání Na Špince přes Špinku. Na otevřené vodě rybníku Špinka závodí dálkoví plavci a veřejnost na tratích 1, 3, 5, 10 a 15 km. Soutěž je určena pro mládežnické, dorostenecké a dospělé kategorie plavců.

Akce je součástí Českého poháru v dálkovém plavání.

Brodský rampouch (listopad)

Od roku 2019 pořádáme soutěž v zimním plavání Brodský rampouch, tato se odehrává během listopadu v příjemném prostředí kempu Brodský v Červeném Kostelci. Na tuto soutěž přijíždí plavci z celé ČR v počtu kolem 100. Závodí na tratích 100, 250, 500, 750 a 1000 m, plave se na okruhu.

Akce je součástí Českého poháru zimního plavání.

Otužilci v Náchodě (prosinec)

Každý rok v polovině prosince pořádáme soutěž zimního plavání Memoriál Jiřího Řebíčka – O pohár starosty města Náchoda. Do Náchoda se sjíždí okolo 150 zimních plavců, aby změřili své síly na tratích od 100 do 1000 m, plave se na okruzích nebo v bazénu vyřezaném v ledu. Od roku 2015 se soutěž přestěhovala z řeky Metuje na rybník Podborný v Náchodě na Plhově. V roce 2010 proběhla na této soutěži otužilecká svatba.

Akce je součástí Českého poháru zimního plavání.

Křest otužilců (prosinec)

Na silvestra se koná tradiční oddílová akce Křest otužilců na Metuji – veselé silvestrovské máchání nových i stávajících členů oddílu v průzračných a studených vodách řeky Metuje, kde každý nový odvážlivec po smočení obdrží křestní list. V posledních několika letech se tradičně setkáváme na této akci s polskými otužilci Morsy z Kudowa Zdrój a akce se nám přejmenovala na Loučení se s rokem – Sejdeme se na Metuji – Aneb česko-polské morsování.