Čehovické medailové žně Metujských tygrů

Teploty: voda 12°C, vzduch 15°C
Lokace: Čehovice (Prostějov), Čehovický rybník

O sobotě 29.3.2014 dorazila 7 členná skupina Metujských tygrů podpořená dvěma fandy na předposlední závod v sezóně zimního plavání 2013/14 a v pořadí na druhý závod této sezóny konaný na rybníku v Čehovicích. Okolo 11 hodiny dopolední se sluníčko rozhodlo protrhnout mlžný opar a od této chvíle se již nejednalo o závod v zimním plavání, ale o závod krásně jarní.

Na závody dorazili naši úspěšní reprezentanti z Mistrovství světa ve Finsku a také vzácná návštěva z USA – Melissa O’Reilly, která rovněž závodila na MS a zakusila si i náš závod na vlastní kůži na trati 1000 m. A mezi tím, jak se závodníci připravovali na své tratě a nabírali energii ze slunce, se kolem linula vůně grilovaných makrel, odměna po plaveckém sportovním výkonu.

Závod tradičně odstartoval nejdelší tratí – 3 rozplavby na 1000 m, první ženská a další dvě mužské.
Na této trati reprezentovali Metujské tygry Jana Radoňová (11. místo ženy), Andrea Matyášová (6. místo ženy) a Bertík Jeitner (14. místo muži). Bertík si pro radost zaplaval o dalších 1,5 km více a nakonec doplavával do cíle svých 2,5 km s druhou rychlejší mužskou rozplavbou – úctyhodný výkon a menší trénink na maraton!

Po odpalu třetí rozplavby na 1000 m odstartovala i trať 100 m, kde si pro zlato doplaval Pavel Schirlo ml., čímž nakročil tím správným plaveckým záběrem do dalších medailových žní Metujských tygrů na tomto závodě.

Následovala trať 750 m – na níž to perfektně rozjela plaveckým způsobem prsa Klárka Šnoplová, kterou stihly předjet jen dvě starší a zkušenější závodnice. S krásným časem 19:33 si Klára doplavala pro bronz a zároveň absolvovala úspěšnou premiéru na takto dlouhé závodní trati – velká gratulace!

Na trati 500 m to zase rozjel Pavel Schirlo st., který si s časem 12:26 doplaval pro hezké třetí místo mezi muži. Na trati 250 m nás reprezentoval Horst Stehlík, který skončil na 5. místě (3. místo mezi registrovanými)!

No a po odplavání všech tratí a pochutnání si na grilovaných makrelách či na desetistupňové Holbě, případně na obojím, nás čekal ještě gulášek, sladké pochutiny  a vyhlášení vítězů v Kulturním domě v Čehovicích. Závod byl moc fajn!

Naši tři medailisté - zleva: Pavel Schirlo ml., Klára Šnoplová a Pavel Schirlo st.
Naši tři medailisté: Pavel Schirlo ml. (1. místo 100 m muži), Klára Šnoplová (3. místo 750 ženy) a Pavel Schirlo st. (3. místo 500 m muži)
Klárka po úspěšném doplavání trati 750 m
Klárka po úspěšném doplavání trati 750 m
Návštěva z USA Melissa a  Pavel
Návštěva z USA Melissa a Pavel

Foto – Čehovice březen 2014

Čehovice u Prostějova – voda 12°C  (černobíle od Ládi)

2 komentáře u „Čehovické medailové žně Metujských tygrů“

  1. Souhlasím s Klárkou, krásný článek o úspěšném sobotním plavání Metujských tygrů. Pro nezúčastněné – nádherná sluníčková sobota s krásnými lidmi. A vo vo vo tom to je. 😉

    Odpovědět
  2. Úžasný článek, čte se to samo. Napsalas to opravdu hezky a hlavně poutavě, což neumí každý. Díkuju

    Odpovědět

Napsat komentář