Zavírání letní vody na 24hodinovce

Teploty: voda 21°C, vzduch 20°C  (den) a 15°C (noc)
Lokace: Jaroměř, venkovní bazén

Venkovní vyhřívaný bazén v Jaroměři  při příležitosti konání netradiční  soutěže „24 hodinové plavání“ pokřtila a snad i pokořila štafeta Metujských tygrů v premiérovém složení:

  • Dagmar Horniaková (prsa)
  • Andrea Matyášová (kraul)
  • Jana Radoňová (prsa)
  • Pavel Schirlo (prsa)
  • Klára Šnoplová (prsa)
  • a hostující posila Michaela Adamů (prsa/kraul)

Rozložení štafety bylo v našem případě velmi jednoduché, pravidelné střídání po 30 minutách s 2:30 hodiny odpočinku. Každý tedy odplaval zhruba 4 hodiny čistého času po osmi časových úsecích. Žádná taktika, prostě přímý tah na metu s číslem 50 km 🙂

Naše štafeta před začátkem závodu!
Naše štafeta před začátkem závodu!

Tento zajímavý závod se konal na rozhraní dvou dní. Startovalo se v sobotu 13. 9. v 10:00 a plavalo se do neděle 14. 9. do 10:00. Celou dobu zápolení se plavci přeorientovávali na úžasný bazénový čas, který odpočítával přesně 24 hodin. Časomíra byla krásně vidět i z bazénu a pořád neomylně jela a jela vpřed, prostě hezká motivace! Chvílemi se stávalo, že člověk zapomínal, kolik je hodin ve skutečnosti. Nikoliv tak v noci, kdy si závodníci obvykle šli na pár zasloužených minut odpočinout do náručí spánku, to už na hodinkách a mobilech lovili ten čas reálný.

Žádný z našich plavců se nikdy tohoto zápolení nezúčastnil, takže nikdo moc předem netušil do čeho se pouští a jaké zážitky a patálie ho čekají. Jistěže se speciálně v nočních hodinách dostavila únava a trošku rozčarování, ale i tak to byl zážitek na dlouhou dobu intenzivní a jistěže i vyčerpávající. Příští rok půjdeme určitě zabojovat znovu, v jakém složení, to je zatím ve hvězdách!

No a co a zázračná vzdálenost i ta byla nakonec pokořena – náš výsledek 53,8 km byl pouhých 400 m za štafetou TJ Haná, na jejichž předposlední místo jsme neustále dotírali. Inu – i to naše poslední místo bylo vybojované!

Letní vodě sbohem a zimní ahoj – už se nám to blíží!

 

 

1 komentář u „Zavírání letní vody na 24hodinovce“

Napsat komentář