Jičínský Knížepán

Teploty: voda 14,5°C, vzduch 16°C
Lokace: Jíčín, rybník Kníže

Tuto sobotu se již popáté konal závod v zimním plavání na jičínském rybníku s pohádkovým názvem Kníže. Ráno sice bylo mírně mlhavo, ale počasí se během dne umoudřilo a místy se ukázalo i sluníčko, takže plavání bylo o to příjemnější. Voda měla shovívavých 14,5°C, vzduch byl o něco teplejší – 16°C.

Po příjezdu jsme se jako vždy se všemi pozdravili. Většina našeho oddílu se prvního letošního závodu ve Slavkově nezúčastnila, o to srdečnější bylo setkání po půlroční letní pauze. Nejdříve nás jako obvykle popsali čísly, aby v cíli nedošlo ke zmatkům. Poté byl závod oficiálně zahájen.

Jana po doplavání trati 1000 m – na konci to byl boj!

První přišel na řadu kilometr rychlejších mužů, mezi kterými plaval i náš Bertík Jeitner. Jako druhé odstartovaly kilometr ženy s pomalejšími muži (Andrea Matyášová-Kubcová, Jana Radoňová). 750 metrů z našeho oddílu nikdo neplaval, zato 500 metrů zdolali hned tři naši plavci-Hana Rutová, Klára Šnoplová a Josef Téra. Nakonec přišla na řadu trať 250 metrů, kterou úspěšně uplaval Pavel Schirlo ml.

Hana a Klárka před startem.

Po náročných výkonech jsem se odměnili zaslouženým gulášem, ten chutnal jako vždy skvěle. Počkali jsme na vyhlášení nejlepších plavců na kilometru, rozloučili se se všemi otužilci a vydali se na cestu domů.

Pavel ml. si plave pro 2. místo na trati 250 m!

Umístění členů oddílu:

  • 1000 m muži – Bertík Jeitner 28. místo
  • 1000 m ženy – Andrea Kubcová 7. místo
  • 1000 m ženy – Jana Radoňová 12. místo
  • 500 m muži – Josef Téra 3. místo
  • 500 m ženy – Hana Rutová 1. místo
  • 500 m ženy – Klára Šnoplová 2. místo
  • 250 m muži – Pavel Schirlo ml. 1. místo

Za fotky tradičně děkujeme Jirkovi Kuřinovi, 3 z jeho výtvorů jsme si půjčili do tohoto článku!

Napsat komentář