Čtyři „placky“ z Čehovic

Teploty: voda 10,5°C, vzduch 10°C
Lokace: Čehovice u Prostějova

Včera se naše osmičlenná výprava zúčastnila 11. ročníku zimního plavání v Čehovickém rybníku a již 42. ročníku zimního plavání na Hané. Přivezli jsme si odtamtud nejeden úspěch.

Voda měla krásných 10,5°C, vzduch byl přibližně stejně studený, ale počasí nám moc nepřálo, a tak se celé závody odehrály pod zataženou oblohou a za mírného deště. Náš oddíl reprezentovalo celkem 8 plavců, všichni byli velmi úspěšní, někteří však více než jiní.

Pavlové před startem.

Jako první přišel na řadu ženský kilometr, kde si zaplavala Jana Radoňová (10. z 18), v druhé rozplavbě plavali rychlejší muži, na třetí rozplavbě (také kilometr) se Bertík Jeitner umístil na 29. místě z celkových 38 mužů. Bertík drží šestým dnem hladovku, jeho výkon byl o to obdivuhodnější. Na stometrové trati si pro bronzovou medaili doplavala Alice Jirásková. 250 metrů překonal Pavel Schirlo ml., který tak získal bronzovou medaili. Výkony našich plavců na 500 metrové trati byly velice dobré-Pavlovi Schirlovi st. utekla jen o pár vteřin medaile, přesto jsme s jeho časem spokojeni. Největší úspěch si vybojovala Hanča Rutová, která se umístila na skvělém první místě. S časem 9:29 předplavala nejen tři soupeřky, ale i všech 10 mužů na této trati (celkem tedy 13 lidí). V poslední rozplavbě si mezi sebou zasoupeřili Klára Šnoplová a Petr Kocián, který byl sice rychlejší, ale bohužel jeho výkon nestačil na medaili. Protože se muži a ženy hodnotí zvlášť, stačil Klářin čas na třetí místo.

Hanka (uprostřed) opět drtivě porazila ostatní soupeře.

Po závodech na nás čekal výborný guláš a vyhlášení výsledků (viz fotky).

Pavel Schirlo ml. se svým třetím místem (vpravo).