Čtyři „placky“ z Čehovic

Teploty: voda 10,5°C, vzduch 10°C
Lokace: Čehovice u Prostějova

Včera se naše osmičlenná výprava zúčastnila 11. ročníku zimního plavání v Čehovickém rybníku a již 42. ročníku zimního plavání na Hané. Přivezli jsme si odtamtud nejeden úspěch.

Voda měla krásných 10,5°C, vzduch byl přibližně stejně studený, ale počasí nám moc nepřálo, a tak se celé závody odehrály pod zataženou oblohou a za mírného deště. Náš oddíl reprezentovalo celkem 8 plavců, všichni byli velmi úspěšní, někteří však více než jiní.

Pavlové před startem.

Jako první přišel na řadu ženský kilometr, kde si zaplavala Jana Radoňová (10. z 18), v druhé rozplavbě plavali rychlejší muži, na třetí rozplavbě (také kilometr) se Bertík Jeitner umístil na 29. místě z celkových 38 mužů. Bertík drží šestým dnem hladovku, jeho výkon byl o to obdivuhodnější. Na stometrové trati si pro bronzovou medaili doplavala Alice Jirásková. 250 metrů překonal Pavel Schirlo ml., který tak získal bronzovou medaili. Výkony našich plavců na 500 metrové trati byly velice dobré-Pavlovi Schirlovi st. utekla jen o pár vteřin medaile, přesto jsme s jeho časem spokojeni. Největší úspěch si vybojovala Hanča Rutová, která se umístila na skvělém první místě. S časem 9:29 předplavala nejen tři soupeřky, ale i všech 10 mužů na této trati (celkem tedy 13 lidí). V poslední rozplavbě si mezi sebou zasoupeřili Klára Šnoplová a Petr Kocián, který byl sice rychlejší, ale bohužel jeho výkon nestačil na medaili. Protože se muži a ženy hodnotí zvlášť, stačil Klářin čas na třetí místo.

Hanka (uprostřed) opět drtivě porazila ostatní soupeře.

Po závodech na nás čekal výborný guláš a vyhlášení výsledků (viz fotky).

Pavel Schirlo ml. se svým třetím místem (vpravo).

Umístění členů oddílu:

 • 1000 m muži – Bertík Jeitner 29. místo z 38
 • 1000 m ženy – Jana Radoňová 10. místo z 18
 • 750 m muži – Petr Kocián 14. místo z 19
 • 750 m ženy – Klára Šnoplová 3. místo ze 4
 • 500 m muži – Pavel Schirlo st. 4. místo z 10
 • 500 m ženy – Hana Rutová 1. místo ze 4
 • 250 m muži – Pavel Schirlo ml. 3. místo z 8
 • 100 m ženy – Alice Jirásková 3. místo ze 4

Děkujeme našim plavcům za vzornou reprezentaci, oddílu Haná Prostějov za krásně uspořádané závody a Jirkovi Kuřinovi za opětovné poskytnutí fotografií.

1 komentář u „Čtyři „placky“ z Čehovic“

 1. Jen tak dál Metujští tygři, ať se nám ty kovy hromadí. Jinak velká gratulace všem a už se na vás těším do Hradce Králové, kde konečně přijedu pomoci!

  Odpovědět

Napsat komentář