Brněnská masáž

Teploty: voda 1,8°C, vzduch -1°C
Lokace: Brno-Bystrc

Včera tj. 7.2.2015 se uskutečnilo 21. mistrovství České republiky v zimním plavání. Reprezentovalo nás celkem 8 plavců (Bertík, Petr, Pavel st., Jana, Pepa, Honza, Klára a Pavel ml.). Náš oddíl si přivezl nejeden úspěch. Ale všechno hezky popořadě.

Cesta byla trochu dlouhá, protože Brno máme trochu z ruky, ale po dvou a půl hodinách jsme přece jenom dorazili díky Bertíkovým řidičským schopnostem. Nejdříve jsme se šli podívat k vodě. Voda měla 1,7°C, vzduch něco málo pod nulou.

vysmátý Bertík před popisem

Když jsme se přivítali s ostatními a zaprezentovali, začali jsme se psychicky připravovat na naše výkony. Jako první přišla na řadu stovka. Pavel ml. si vybojoval krásné druhé místo. Po nich následovaly mistrovské trati-Bertík zdolal 750m za 14:46,9 min, čímž si doplaval pro sedmé místo. Hned po něm startovala Jana, která časem 12:06,7 min získala skvělé druhé místo.

Jana ještě teple oblečená

 

Poté přišly na řadu nemistrovské trati pro ty, kteří se nekvalifikovali na mistrovství, ale přesto si chtěli zaplavat, nebo kteří nepřeceňovali své síly a plavali kratší vzdálenost. Petr se jako první popral se 750metrovou tratí s časem 18:37,7 min. Poté přišla na řadu 500, kde nás reprezentovali hned dva plavci-třináctý Pavel st. časem 12:17 min a šestnáctý Pepa (12:51,4 min). Jako poslední se plavalo 250m, kde si zazávodili Honza, který si časem 9:02,3 min vybojoval neméněcenné předposlední místo, a Klára na šestém místě s časem 7:44,5 min.

usměvavá Jana s Mušákem před startem

Po doplavání jsme se posílili hovězím vývarem a krkovicí, popřípadě hodně sladkým čajem (někteří si s sebou přivezli i něco ostřejšího). I přes dlouhé čekání jsme počkali na vyhlášení výsledků. Na bednu se postavili Pavel ml. a Jana, oba na druhé místo, každý ve své kategorii.

natěšená Klárka těsně před plaváním

Když jsme se se všemi rozloučili, vydali jsme se na cestu domů plní úžasných zážitků z celého dne.

Jana s Klárkou po doplavání-vyklepané, ale šťastné

Děkujeme Bertíkovi za jeho řidičské schopnosti, které nám opět předvedl na cestě tam a zpátky i po náročném výkonu, Jirkovi Kuřinovi za poskytnutí fotografií, oddílu Fides Brno za zorganizování skvělých závodů a všem našim členům, kteří se zúčastnili závodu a tím reprezentovali náš oddíl.

umístění našich členů:

  • 750 m muži masters A – Bertík Jeitner (7. místo z 10)
  • 500 m ženy masters B – Jana Radoňová (2. místo z 9)
  • 100 m dorostenci – Pavel Schirlo ml. (2.místo ze 3)
  • 750 m muži – Petr Kocián (37. místo ze 42)
  • 500 m muži – Pavel Schirlo st. (13. místo z 27)
  • 500 m muži – Josef Téra (16. místo z 27)
  • 250 m muži – Jan Veselý (22. místo z 23)
  • 250 m ženy – Klára Šnoplová (6. místo z 8)

Napsat komentář