50. ročník Zimní plavání v Náchodě 12.12. od 11:30

Závod proběhne s vyloučením přítomnosti veřejnosti, letos tedy nebude připravena trať 100 m pro veřejnost. Pořadatel bude vyžadovat dodržování specifických hygienických pravidel od závodníků, k tomu připraví zázemí.

Zimní plavání v Náchodě

Plakát ke stažení v tiskové kvalitě pdf!
Událost na Facebooku!
Informace včetně rozpisu na webu zimního plavání!

Petr Kocián upřesňuje hygienická pravidla pro 50. ročník Zimního plavání v Náchodě (čtěte dále)…

Prezentace v základní škole Náchod Plhov proti čerpací stanici Shell, prezentovat bude vždy jeden zástupce z každého klubu.

Ve škole nebudou šatny ani popis.

Na ploše u koupaliště budou postaveny  4 stany zapůjčené Českým svazem plaveckých sportů. Ve 2 velkých stanech budou instalovány 4 kusy infrazářičů. Ve 2 menších stanech po 2 kusech zářičů.

Jeden malý stan bude sloužit jako místo pro popis plavců. Před stanem bude vyvěšena startovní listina, kde bude mít každý plavec přidělené číslo. K popisu se budou plavci řadit s rozestupy a rouškou.

Ve velkých stanech se najednou může převlékat maximálně 15 plavců s dodržením dostatečných rozestupů a s rouškou na ústech. Ke startu bude příchod postranním východem z koupaliště, příchod po doplavání bude po schodech do prostoru koupaliště, tak, aby se plavci nepotkávali.

V prostoru startu před restaurací bude vyznačen prostor, kde se najednou budou zdržovat jen plavci připraveni k aktuálnímu startu startu, dále obsluha časomíry, rozhodčí, hlasatel, lékař, řidič sanitky, zvukař a dva záchranáři na loďce, maximálně však 50 osob.

Závod se koná bez diváků, v prostoru se nesmí žádný divák vyskytovat.

Po každé rozplavbě budou šatny vydezinfikovány.

Ve výdejně jídla (restauraci) se najednou může nacházet 25 osob, každý plavec se naobědvá a opustí prostor, nikdo se prosím nebude zdržovat.

Vyhlášení na radnici bude a v rouškách. Prohlídka radnice je beze změn.

Ruší se jen páteční a sobotní program k jubilejnímu 50. ročníku.

Prosíme plavce o dodržování nastavených hygienických pravidel, pro nikoho to není jednoduché, ale važme si, že se po dvou měsících můžeme sejít a já jsem rád, že je to právě v Náchodě. Zimní vodě zdar a Metujským tygrům  zvlášt.

Kocián Petr předseda klubu dálkového a zimního plavání v Náchodě.