Zlatý úspěch v Jihlavě

Teplota vody: 8,5°C
Lokace: Jihlava, rybník Pávov

Včera tj. v sobotu 25.10.2014 jsme si z Jihlavy přivezli úspěch ve formě zlaté medaile, ale nepředbíhejme, vezměme to hezky od začátku.

Již po několikáté se náš oddíl zúčastnil soutěže v zimním plavání v Jihlavě, kde se konal pátý ročník tohoto závodu v zimním plavání. Když jsme přijeli, pořadatelé už měli roztopeno v krbu a přípravy byly v plném proudu. Po prezenci jsme se šli podívat na rybník Pávov, do kterého jsme se měli již za okamžik vnořit. Voda měla oproti minulému týdnu, kdy jsme plavali v teplé, čtrnácti stupňové vodě, „jenom“ 8,5°C. Nechali jsme se popsat čísly a pak jsme se ještě chvíli nahřívali u krbu, jelikož jsme si strategicky vybrali místo právě v jeho blízkosti. Po úvodní řeči a tradičním provolání „Vodě zdar!“, započaly samotné závody.

10733885_898226876856021_7617222664632396380_o
Lukáš po zdolání své první stovky.

Jako první přišla na řadu druhá nejdelší trať – 750 metrů. S ní se statečně popral Petr Kocián, který skončil na 7. místě z celkových 18 závodníků. Tohoto skvělého úspěchu dosáhl jedině proto, že již 7 měsíců nekouří,což nás (oddílové kolegy) více než potěšilo. Jako druhý přišel na řadu Lukáš Znamenáček, který zdolal 100 metrů. Toto byl jeho první závod a všichni doufáme, že nebyl zdaleka poslední v jeho životě. Na 250 metrech nás nikdo nereprezentoval, zato na 500 metrech jsme se dočkali zlaté medaile, pro kterou si doplavala Klára Šnoplová poražením pěti soupeřek. Naposled přišla na řadu trať ze všech nejdelší, a to 1000 metrů, kterou zdolali hned tři naši plavci – Andrea Kubcová (6. z 25 plavkyň), Jana Radoňová (15. místo) a Bertík Jeitner (32. místo z celkových 52). Láďa Lidmila, sedmý člen naší posádky, se dnes ještě nezúčastnil, tentokrát měl roli morální podpory, ale příště si už určitě zaplave tzv. „diváckou stovečku“.

1966156_898225543522821_6517093610249216225_o
Bertík s Honzou a Maruškou před závodem.

Když jsme se všichni doklepali, pustili jsme se do výborné polévky a ještě lepšího řízku s bramborem. Nakonec přišlo na řadu vyhlášení. Na pomyslnou bednu vítězů se postavila již zmíněná Klára Šnoplová, která předplavala všechny ženy na trati 500 metrů, čímž si vybojovala zlatou medaili a koláč s číslem 1 pro vítěze.

10504815_898229243522451_87403108616368696_o
Klára s medailí a koláčem pro vítěze.
10708647_898225170189525_2802821170027411504_o
Klára a Láďa-její morální podpora.

Závody byly dle mého názoru z pohledu závodníků vydařené, proto děkujeme pořádajícímu oddílu JPK axis a těšíme se na další, ještě lepší ročník.