Dva poháry pro Metujské tygry ze Zábřehu

Teploty: voda 4,6°C, vzduch 11°C
Lokace: Dolní Bušínov (Zábřeh), přehrada Na Jahodné

Dne 8. března vyrazili Metujští tygři ve složení Klárka, Bertík, Horst, Pavel, Jana a Andrea směr Dolní Bušínov u Zábřehu smočit se do chladných vod přehrady Na Jahodné.  Počasí bylo velmi jarní a slunné – ručička teploměru se místy vyšplhala až na 11°C ve stínu. Teplota vody 4,6°C byla pro řadu otužilců samozřejmě příjemným zpestřením, neboť soutěž v podolském bazénu o týden dříve byla opravdu velké devítistupňové kafíčko.

Metujské tygry perfektně reprezentovala Klárka Šnoplová, která opanovala trať 250 m a nechala tak za sebou 6 žen a 5 mužů. S časem 6:05 se stala absolutní vítězkou této trati. V kategorii mužů na této trati zazářil Horst Stehlík, který se umístil na třetím místě.

Na trati 100 m reprezentoval oddíl Pavel Schirlo ml., který doplaval na druhém místě, ale trať 100 m se tradičně neměřila a nehodnotila.

Na trati 750 m za Metujské tygry zabojoval Bertík Jeitner, který ke konci sezóny ukazuje čím dál tím lepší formu a mezi muži se umístil na velmi hezkém 8. místě. Na stejné trati mezi ženami závodily Jana Radoňová a Andrea Matyášová. Jana obsadila 10. místo, Andrea 5. místo.

Plavecký klub Zábřeh připravil fajnové závody s velmi hezkým zázemím a v moc hezké přírodní lokalitě. Už dnes se těšíme se na další ročník Polar Cupu.